iOS 14.4 güncellemesi çıktı! iPhone’da yeni dönem

Apple güncelleme desteği konusunda kullanıcıların beğenisini kazanan bir firma olsa da, son yıllarda stabilize problemleri yaşandığı herkes tarafından kabul edilir hale geldi. Özellikle Big Sur sonrasında 16 inç MacBook Pro’larda ciddi bir performans kaybı sorunu ortaya çıkarken, iPhone’lar için iOS 14.4 yayınlandı.

Klavyenin gecikmesi başta olmak üzere iOS 14.3 sürümünde kullanıcıların yaşadığı sorunları düzeltmeye odaklanan iOS 14.4 kamera uygulamasını daha yetenekli hale getirirken, kamera konusunda yeni bir dönemi başlatıyor.

iOS 14.4 ile kamera kontrolü ve Bluetooth sınıflandırması

iOS 14.4 ile iPhone’un kamerası daha küçük QR kodlarını tanıyabilir hale geldi. Birden fazla kulaklığa sahip olan kişilerin işini kolaylaştıracak olan Bluetooth aygıt sınıflandırma özelliği kullanıma sunulurken iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinde iPhone’daki kameranın orijinal olup olmadığı kontrol edilecek.

Yani iPhone 12 kullanıcıları Apple dışında başka bir serviste kamera değişimi yaptırırsa, kameranın orijinal olmadığına dair uyarı görecek. Buna ek olarak aşağıdaki sorunlar bu güncelleme ile düzeltildi;

– iPhone 12 Pro ile çekilen HDR fotoğraflarda görüntülerde yapaylıkların görünmesi
– Fitness araç takımında güncellenmiş Aktivite verilerinin görüntülenmemesi
– Klavye ile yazı yazarken gecikmelerin meydana gelmesi ve sözcük önerilerinin klavyede görünmemesi
– Klavye’nin Mesajlar’da doğru dilde ekrana gelmemesi
– Erişilebilirlik’te Anahtar Denetimi’nin etkinleştirilmesinin telefon aramalarının Kilitli Ekran’da yanıtlanmasını engellemesi

Apple geleneği bozmayarak birden fazla güncelleme yayınladı. Bu kapsamda tvOS 14.4, WatchOS 7.3 ve iPadOS 14.4 güncellemeleri şu anda kullanılabilir halde.

iOS 14.4 güncellemesini alan modeller

– iPhone SE 2
– iPhone 11
– iPhone 11 Pro
– iPhone 11 Pro Max
– iPhone XS Max
– iPhone XS
– iPhone XR
– iPhone X
– iPhone 8 Plus
– iPhone 8
– iPhone 7 Plus
– iPhone 7
– iPhone 6S
– iPhone 6S Plus
– iPhone SE
– iPod Touch 7. jenerasyon

0

Yorum yapılmamış

No comments yet

Bir Cevap Yazın